Ferbuy

Oficiální text poskytovatele platební metody:

"FerBuy je dokonalá, flexibilní platební metoda, o které se mluví jako o revoluci v platbách na internetu. FerBuy je založený na jednoduchém principu - kup teď, zaplať později. Zákazník si vybere zboží z Vašeho e-shopu, jako způsob platby zvolí FerBuy a po doručení zásilky má 14 dnů na to, aby uhradil cenu v původní výši, nebo si zvolil možnost splátek. Vy už přitom nákup máte dávno uhrazený. A co je nejlepší - Vás ani zákazníka použití FerBuy nestojí ani korunu navíc."

Více informací naleznete na webových stránkách stránkách FerBuy.

Použitelné měny

Platební brána je k dispozici pouze v CZK (českých korunách).

Aktivace platební metody

  • platební metodu aktivujete v sekci "Nastavení -> Platby", kliknutím na tlačítko "Aktivovat" (Ferbuy)
  • vyplňte Site ID, tajný klíč a nastavte režim plateb na demo. Tyto údaje Vám budou přiděleny po podpisu smlouvy.
  • Do webového rozhraní Ferbuy vyplňte ověřovací url, kterou najdete v "Nastavení -> Ext. aplikace -> Ferbuy.com"

Nastavení platební metody - důležité

Kompletní nastavení API nastavíte v sekci "Nastavení -> Externí aplikace -> ferbuy.com".

Informace o stavu ve kterém se nachází objednávka

Systém Ferbuy potřebuje znát informace v jakém stavu se nachází objednávky, které byly skrze tento systém zprostředkovány. Je důležité, aby systém věděl, kdy byla objednávka odeslána, nebo zda nebyla zákazníkem vrácena. Tyto informace nemusíte zadávat do systému Ferbuy manuálně, e-shop je bude zasílat za Vás automaticky při změně stavů objednávek v e-shopu. Z Vaší strany je ale nutné nastavit, které stavy objednávek odpovídají kterým stavům v systému ferbuy.com.

Systém Ferbuy operuje se stavy: Označit jako odeslané, Vráceno.  Pro tyto stavy je potřeba navázat odpovídající stavy ve Vašem e-shopu.

Informace o zvolené dopravě

Systém Ferbuy doporučuje, aby byly zasílány informace o zvolené dopravě. Vzhledem k tomu, že má ferbuy.com svůj číselník (seznam) doprav, je nutné dopravy které jsou ve Vašem e-shopu vytvořeny na tyto dopravy napárovat. Pokud se Vaše dopravy nenacházejí v číselníku Ferbuy, nevyplňujte je.

Přehled potvrzených / nepotvrzench objednávek

To, zda byla objendávka v systému Ferbuy potvrzena či nikoli, poznáte jak v detailu objednávky, tak v přehledu všech objednávek - viz následující obrázky.

(obr. 1 - přehled objednávek, schváleno)

(obr. 2 - přehled objednávek, zamítnuto)

(obr. 3 - detail objednávky, schváleno)

<< Zpět