Kup Najisto

Tato platební metoda umožňuje Vašim zákazníkům platit za zboží až poté, kdy jej obdrží, a odbourává tak jednu z největších překážek úspěchu malých e-shopů, kterou je nedůvěra. Provozovatel e-shopu dostává své peníze okamžitě, tedy ještě dříve než například při platbě na dobírku.
Více informací o této platební metodě naleznete na adrese http://www.webczech.cz/platebni-metoda-www_kupnajisto_cz

Použitelné měny

Platební brána je k dispozici pouze v CZK (českých korunách).

Žádost o platební metodu

Na adrese http://www.webczech.cz/platebni-metoda-www_kupnajisto_cz klikněte na tlačítko "Mám zájem o schůzku s obchodníkem www.kupnajisto.cz" a vyplňte své  kontaktní údaje. Následně budete kontaktování pracovníkem společnosti HomeCredit a.s., která tuto plat. metodu poskytuje.

Aktivace platební metody

  • platební metodu aktivujete v sekci "Nastavení -> Platby", kliknutím na tlačítko "Aktivovat" (Kup Najisto)
  • vyplňte uživatelské jméno, heslo a API url. Tyto údaje Vám budou přiděleny po podpisu smlouvy.

Nastavení platební metody - důležité

Kompletní nastavení API nastavíte v sekci "Nastavení -> Externí aplikace -> kupnajisto.cz".

Informace o stavu ve kterém se nachází objednávka

Systém kupnajisto.cz potřebuje vědět v jakém stavu se nachází objednávky, které byly skrze tento systém zprostředkovány. Je důležité, aby systém věděl, kdy byla objendávka odeslána, zda nebyla zákazníkem vrácena, případně zda objednávka nebyla zrušena. Tyto informace nemusíte zadávat do systému kupnajisto.cz manuálně, e-shop je bude zasílat za Vás automaticky při změně stavů objednávek v e-shopu. Z Vaší strany je ale nutné nastavit, které stavy objednávek odpovídají jakým stavům v systému kupnajisto.cz.

Systém kupnajisto.cz operuje se čtyřmi stavy: Nová, Vrácená, Zrušená, Odeslaná a na tyto stavy je potřeba navázat odpovídající stavy ve Vašem e-shopu.

Změny stavu objednávky

Pokud se objednávka nachází v systému kupnajisto.cz v určitém stavu, jsou povoleny pouze některé stavy, na které je možné tento stav změnit - viz následující tabulka.

Aktuální stav Stav na který je možné změnit
Nová Zrušená, Odeslaná
Zrušená Nová
Odeslaná Vrácená
  • z výše uvedené tabulky je patrné, že není možné např. objednávku se statusem Nová přepnout na status Vráceno. Pokud k tomuto přesto dojde, změna nebude zaznamenána a objednávka zůstane v systému kupnajisto.cz nadále ve stavu Nová.
  • pokud je u objednávky nastaven stav "Nová", automaticky se do systému "kupnajisto" přenášejí informace, které se týkají produktů, zákazníka a dopravy.
  • pokud má objednávka jiný stav než "Nová",  do systému "kupnajisto" se přenášejí pouze případné změny, které se týkají zákazníka. 

Informace o zvolené dopravě

Systém kupnajisto.cz požaduje, aby byly zasíálny informace o zvolené dopravě. Vzhledem k tomu, že má kupnajisto.cz svůj číselník (seznam) doprav, je nutné dopravy které jsou ve Vašem e-shopu vytvořeny na tyto dopravy napárovat.

Přehled potvrzených / nepotvrzench objednávek

To, zda byla objendávka v systému kupnajisto.cz potvrzena či nikoli, poznáte jak v detailu objednávky, tak v přehledu všech objednávek - viz následující obrázky.

 

<< Zpět