Export pro GLS

Při využívání dopravní společnosti GLS je možné informace o balících odeslat do systému GLS přímo z eshopu a po zpracování vytisknout štítek s adresou na balík. 

Před použitím API je nutné od GLS získat tyto přístupové údaje: uživatelské jméno (username), uživatelské id (senderid), heslo a číselnou řadu. Pozor, číselná řada určená pro API se liší od číselné řady používané v softwaru GLS Connect. 

Nastavení API 
Nastavení API je nutné provést ještě před začátkem jeho používání. Veškeré nastavení se nachází v sekci Nastavení - ext. aplikace

Pro funkčnost podávání zásilek do API je nutné vyplnit veškeré požadované údaje a uložit tlačítkem Uložit změny.

Po vyčerpání dostupné číselné řady nebo pro úpravu jejího rozsahu stačí do příslušných polí zapsat počáteční a konečné číslo v řadě, po uložení bude nastavena nová číselná řada

Pole „Číslo, které bude použité pro následující balík“ nevyplňujte ani neupravujte, slouží pouze pro zásahy v případě, že nebyla využita některá čísla z přidělené číselné řady.

Odeslání zásilky do API
Objednávku určenou k odeslání do API odešlete v sekci Objednávky zvolením možnosti Export pro GLS. Vybereme objednávku, která má být odeslána.

Kliknutím na volbu Exportovat do API GLS je zásilka odeslána, po zpracování se nabídne možnost stažení vygenerovaného štítku se všemi údaji ve formátu PDF. Pokud jsou odeslaná data neplatná, např. je-li zadáno neexistující nebo nekorektní PSČ, nebude štítek vygenerován a je nutné chybu opravit a poté znovu odeslat. 

 

<< Zpět