Jazyky

V sekci Nastavení -> Jazyky máte možnost přidat jazyky, ve kterých se e-shop má zákazníkům zobrazovat. Mezi nastavenými jazyky je následně možné přepínat ze strany zákazníka e-shopu i ze strany administrátora.

Při zadávání jazykové mutace jsou vyžadovány následující údaje:

Zkratka jazyka: doporučujeme zadat 2-3 písmenné označení jazyka. Pokud přidáváte jazykovou mutaci českou / slovenskou / německou / anglickou, použijte označení cz / sk / en / de - docílíte tím toho, že se všechny výchozí texty (texty které jsou zadány z naší strany - košík, objednávka, kategorie apod.) začnou automaticky zobrazovat přeložené do dané jazykové mutace. Pokud přidávate některý z jazyků, který není ve výše uvedeném výčtu, budete tyto výchozí texty muset do daného jazyka přeložit manuálně. Texty se nachází v sekci Nastavení -> texty

Označení jazyka v prohlížeči: tato položka je nepovinná, ale pokud ji zadáte, docílíte toho, že se uživateli, který má danou identifikaci jazyka nastavenou v internetovém prohlížeči, daná jazyková mutace zobrazí automaticky, bez nutnosti výběru jazyka pro zobrazení shopu. Označení jazyka se řídí standardem ISO 639-1.

Ikonka jazyka: Jakmile jazyk vložíte, máte při následné editaci možnost přidat ikonku jazyka (většinou vlaječka) pro snadnější orientaci uživatelů Vašeho e-shopu.

Při vkládání nového jazyka se zkopírují veškeré jazykově závislé texty (název produktu, popis produktu atd., název dostupnosti atd.) z výchozího jazyka. E-shop nedokáže tyto texty přeložit automaticky, tento překlad musí být proveden manuálně administrátorem e-shopu. Jakmile je k dispozici více než jedna jazyková mutace, začne se v pravém horním rohu administrace zobrazovat možnost přepnutí jazykové mutace, ve které je shop editován

Pro další informace ohledně jazykových mutací a logiky jejich fungování doporučujeme pročíst sekci "Často kladené dotazy -> Jak fungují jazykové mutace"

<< Zpět