Měny

V tomto menu máte možnost nastavit v jakých měnách bude možné v e-shopu zobrazit ceny zboží a provést objednávku. Novou měnu přidáte kliknutím na tlačítko VLOŽIT NOVOU MĚNU v pravém menu. Vzájemné kurzy měn jsou v e-shopu nastaveny "napevno", dle Vašeho zadání. Máte tedy možnost nastavit svůj vlastní směnný kurz bez návaznosti na kurz oficiální. Při přidání nové měny nebo v její editaci máte možnost zvolit, zda danou měnou bude možné i platit či nikoliv, kolik desetinných míst dané měny se bude zobrazovat a jaký formát bude mít výsledný řetězec částky a měny. Při zadávání mezinárodního označení měn dodržujte prosím pravidla ISO 4217. Seznam zkratek světových měn naleznete například zde: http://www.xe.com/iso4217.php

Jakmile budete mít zadány všechny používané měny vyberte, která z nich má být výchozí (kliknutím na tlačítko výchozí měna v příslušném řádku) případně máte možnost nastavit některou z měn jako duální (zobrazuje se společně s výchozí měnou a jsou viditelné obě částky).

Pozor: v případě, že provádíte změnu výchozí měny doporučujeme v prohlížeči promazat cookies, jinak by se Vám změna v rozhraní pro zákazníka nemusela projevit.

 

<< Zpět