Nastavení pro katalogy zboží

Nastavení pro katalogy zboží

Tato záložka umožňuje určit do kterých katalogů zboží chcete produkt exportovat a dává možnost editovat odesílané informace na tyto vyhledávače. Pro generování stačí zatrhnout GENEROVAT PRODUKT a není nutné zasahovat do dalšího nastavení. V případě, že však chcete dosáhnout lepšího spárování produktu na katalogu, máte možnost ovlivnit odesílané informace přes tlačítko EDITOVAT. Detailní popis toho, co by mělo být vyplněno v jednotlivých volbách katalogu naleznete v nápovědě příslušného katalogu. 

www.zbozi.cz 
http://napoveda.seznam.cz/cz/zbozi/napoveda-pro-internetove-obchody/specifikace-xml/#specifikace-xml

www.heureka.cz 
http://sluzby.heureka.cz/napoveda/xml-feed/

Google nákupy 
https://support.google.com/merchants/answer/188494?hl=cs 

www.pricemania.cz 
http://www.pricemania.cz/

Zboží.cz
Pro nastavení do katalogu zboží.cz je možné zadat cenu / PRODUCTNAME. Jde o cenu a název produktu (využijte jen v případě, pokud mají být údaje jiné než jsou nastaveny v eshopu), v případě nevyplnění se použije název a cena stávající. MAX_CPC je částka, kterou je obchodník ochoten zaplatit za jednotlivý proklik, aby byl eshop lépe prezentován v katalogu zboží.cz. Více o cenách za proklik zde. KLONY PRODUKTU - slouží výhradně proto, aby bylo umožněno exportovat jeden produkt s více cenami a tedy jeden produkt zobrazovat ve více "skupinách". Zboží, které shlukují produkty s přibližně odpovídající cenou (je nutné, aby produkty měly různou URL adresu, protože není možné, aby jeden produkt s jednou URL adresou byl do xml feedu exportován vícekrát). U klonu produktu je možné nastavit kromě ceny a URL adresy také název produktu. Při zobrazení obsahu "klonu" na zadané URL adrese se zobrazí "originální" produkt včetně "originálního" názvu a ceny (název a cena se exportují pouze do XML feedu). Pro www.zbozi.cz jsme připravili i speciální manuál jak dosáhnout maximálních výsledků. Tento manuál naleznete zde

Heureka.cz 
Obdobné jako u zboží.cz. Cena se zadává pouze v případě, pokud je potřeba exportovat jinou cenu, než jaká je nastavena. Položka PRODUCT by měla obsahovat název produktu včetně modelového označení. Bez produktového čísla hrozí špatné spárování. Product by měl obsahovat minimálně 6 znaků a neměly by se do něj uvádět žádné informace navíc jako např. "doprava zdarma, skladem, plus paměťová karta, apod." CATEGORYTEXT slouží k zařazení produktu do kategorie a jeho lepší spárování. Kliknutím na tlačítko VYBERTE, zobrazíte průvodce stromem kategorií na heurece. HEUREKA_CPC obdobně jako u zboží.cz označuje maximální výši částky za proklik. Haléře se oddělují desetinnou čárkou. Více o nastavení do katalogu Heureky naleznete zde

Bazarový produkt

Některé katalogy zboží vyžadují, aby Vás e-shop předával informaci o tom, zda dané zboží je nové, či použité. Zatržením možnosti "bazarový produkt", se tato informace začne na katalogy zboží u daného produktu generovat.

 

Erotický produkt

Některé katalogy zboží vyžadují, aby Vás e-shop předával informaci o tom, zda dané zboží má erotický charakter. Zatržením možnost "erotický produkt", se tato informace začne na katalogy zboží u daného produktu generovat.

<< Zpět