Odesílání e-mailů / SMS

Tato funkce slouží pro marketingové oslovení registrovaných zákazníků pomocí e-mailové zprávy nebo pomocí SMS zprávy zaslané na jejich mobilní telefon. Ve chvilce jste tak schopni dát zákazníkům vědět o právě naskladněném zboží, slevě nebo novince v e-shopu. 

Pro úspěšné odeslání SMS zpráv musíte mít pro e-shop k dispozici dostatečný kredit. Navýšení kreditu pro SMS zprávy provedete v levém menu na hlavní stránce administrace e-shopu. Na hlavní stranu se dostanete kliknutím na logo E-commerce. 

Na stránce jako první uvidíte pole se všemi Vámi vytvořenými třídy zákazníků a pod ním další pole, tentokrát se všemi Vámi registrovanými zákazníky. Pro zjednodušení odeslání můžete nahoře ve výběru skupin zvolit pouze tu uživatelskou třídu, které se zasílání týká. Výběr provedete zaškrtnutím příslušného políčka před názvem uživatelské skupiny (třídy). Jak přidat uživatele do dané skupiny naleznete zde.

V tabulce "Zákazníci přihlášení k odběru newsletteru" vidíte zákazníky, kteří se přes formulář ve vašem e-shopu přihlásili k odběru novinek. To, u kterých je přeškrtnutá emailová adresa ale nepotvrdili email, který jim byl po přihlášení odeslán. 

Výběrem uživatelské skupiny "Newsletter" v záhlaví se zaškrtnou zákazníci přihlášení k odběru v obou dvou tabulkách. 

Pokud zvolíte některou z uživatelských skupin, její členové se automaticky označí v seznamu uživatelů. Ručně pak máte možnost zvolit další jednotlivé uživatele pro odeslání dané zprávy. Výběr jednotlivých uživatelů se provádí zaškrtnutím / odškrtnutím políčka před daným uživatelem. 

V pravém menu pak máte možnost zvolit, zda chcete odeslat e-mailovou zprávu nebo SMS zprávu.

Po kliknutí na daný prostředek komunikace je možné přidat ručně adresáty jak pro e-mail tak pro SMS zprávu. Jednotlivé ručně přidané adresáty oddělte středníkem ( ; ) 

Formulář pro odeslání emailu

Formulář pro odeslání SMS 

Do formuláře zadáte konkrétní text SMS zprávy nebo e-mailu a stisknete tlačítko OK. Pokud jste vybrali více příjemců může odesílání trvat delší dobu. 

<< Zpět