Stručný popis prvků administrace

Po přihlášení do administrace se dostaneme na úvodní informační stránku systému podobnou té na následujícím obrázku. Na tuto hlavní stránku se dostanete odkudkoliv ze systému kliknutím na logo Ecommerce vlevo nahoře. Vedle loga můžete vidět aktuální verzi Vašeho e-shopu. Pod tímto logem se nachází hlavní menu, pomocí kterého se přepínáte k jednotlivým sekcím systému. Kliknutím na některou z položek hlavního menu se rozbalí podpoložky dané sekce.

Na úvodní stránce administrace se zobrazuje speciání obsah:

V lévé části obsahu naleznete základní informační box, který by Vám měl poskytnout rychlou orientaci v nejdůležitějších nastaveních e-shopu. Kliknutím na danou položku v tomto boxu je možné prokliknout se do dané sekce / aktivovat danou službu / navýšit počet položek v e-shopu nebo například navýšit kredit pro zasílání SMS.

V prostřední části se zobrazují aktuální informace o prováděných vylepšeních systému / užitečné informace pro majitele e-shopového systému.

V pravé části se nachází odkaz pro zobrazení verze Vašeho shopu a historie změn, odkaz na diskuzní fórum, odkaz na hlasování o úpravách e-shopu. Nejdůležitějším odkazem v pravé sekci je Dotaz na technickou podporu, prostřednictvím kterého je třeba zasílat Vaše dotazy nebo popis problémů.

Úpravy zobrazování menu

V pravé části každého submenu se nachází ikonka ozubeného kola, prostř. které je možné nastavit, které položky se v rámci daného menu mají vypisovat a je také možné nastavit jejich pořadí. Ne vždy potřebuje správce e-shopu, aby byly všechny položky viditelné a pokud jejich zobrazování nastaví dle svých potřeb, může tak velmi zefektivnit práci v systému. Pokud jsou některé položky v menu skryté je možné je zobrazit kliknutím na "..." - viz obrázek výše.

Po kliknutí na ikonku ozubeného kola se dostanete do následujícího nastavení. Položky řadíte uchopením daného řádku myší a přesunu na požadovanou pozici.

 

<< Zpět