Atributy

V této sekci se editují atributy (parametry), které je možné vkládat k produktům a kategoriím. Atributy jsou vlastnosti, které, kromě toho, že dávají zákazníkům doplňující informace, mohou sloužit pro filtrování produktů v kategoriích.

Příkladem atributu může být "výkon motoru", jednotkou atributu bude kW a u jednotlivých produktů potom budou zadány hodnoty atributů (např. 77kW, 100kW apod.).

Atributy můžete přiřadit jednak jednotlivým produktům (editace produktu, menu Atributy) a také kategoriím (editace kategorie, menu "upravit atributy kategorie"). Pokud budou atributy přiřazeny kategorii, pak při vložení nového produktu do kategorie budou u tohoto produktu tyto atributy aktivní (jedná se pouze o jakési zjednodušení, aby se nemusely atributy produktu vyhledávat manuálně, ale byly již aktivní - v editaci atributů daného produktu pak stačí zadat pouze jejich hodnotu).

Účel atributů

  1. Doplňující informace - v detailu produktu poskytují přehledně na jednom místě potřebné detailní informace (např. kapacita, rychlost, otáčky atd.).
  2. Filtrování - Pomocí atributů je možné filtrovat produkty v kategorii. Zákazníkovi se při aktivaci filtru a vyplnění požadovaných hodnot vyfiltrují pouze odpovídající položky. 

Vložení a editace atributů


Při vkládání atributu je nutné vyplnit název a zaškrtnout, zda pomocí tohoto atributu je možné v rozhraní pro zákazníka filtrovat či nikoliv. Jednotku atributu není nutné vkládat.Přiřazení atributů

Existující atributy je možné přiřadit buď produktu (nápověda zde), nebo kategorii (nápověda zde).

<< Zpět