Export pro DPD API

Export umožňuje zaslat zásilku do systému DPD, přičemž po exportu se vrátí štítky pro jednotlivé zásilky (od verze 4.804).

Upozornění!

DPD API a systém DPD Shipment není propojený. Proto se v systému DPD Shipment nebudou zobrazovat zásilky, které se odeslaly přes e-shop. Zásilky je možné vidět v aplikaci DPD Easy po odevzdání kurýrovi.

Nastavení

Nejprve je potřebné si vyžádat API klíče od zákaznické podpory DPD pro GeoAPI v2.0. Podpora by Vám měla poskytnout 2 klíče, jeden testovací a jeden produkční.

Po obdržení klíčů je potřebné přejít do administrace e-shopu > nastavení > DPD API, kde vyplníte Uživatelské ID* a API klíč.
Pokud si napojení chcete nejprve vyzkoušet nanečisto, můžete použít testovací klíč  ( v té chvíli se údaje zasílají do testovacího rozhraní DPD a taktéž se vracejí štítky, které nejde použít).

Pro produkční prostředí (odesílá se už přímo do ostrého systému DPD) je potřebné v nastavení zvolit prostředí "produkční" a nastavit produkční API klíč.

* Užívatelské ID najdete po přihlášení do DPD Shipping > profil > ikona ceruzky > sloupec Legacy ID. Tento identifikátor si zkopírujte a vložte do e-shopu.

 

V e-shopu následně klikněte na tlačítko "Adresa", kde si vyberete adresu, odkud se budou balíky odesílat.


Dále si nastavíte, či chcete povolit platbu kartou, velikost štítků a přednastavení jednotlivých služeb.

Export

Samotný export najdete v administráci e-shopu > objednávky > export do DPD API.
Po označení objednávky, je potřebné v pravém menu kliknout na tlačítko "Exportovat do API DPD". Buď se Vám vrátí štítek nebo se zobrazí chyba (pokud je zásilka špatně vyplněná).

Pokud máte všechny zásilky vyexportované, je potřebné ješte kliknout na "objednat svoz", kde si zvolíte, na které datum chcete objednat kurýra.

Stav exportu je označený proužkem na začátku řádku s objednávkou. Žlutý proužek značí, že objednávka ješte nebyla exportovaná,  modrý proužek značí, že objednávka je vybraná a šedý/žádný proužek značí, že objednávka už byla exportovaná.

Pokud chcete povolit možnost odoslání na pobočky DPD, je potřebné v dopravách zvolit skript "DPD Pickup 2" alebo "DPD Pickup 2 Mapa" a aktualizovat pobočky. DPD Pickup 2 Mapa zobrazuje zatím jen CZ pobočky (omezení na straně DPD)

 

 

<< Zpět