Export pro Uloženka

Tato funkce slouží pro export objednávek pomocí API rozhraní do systému zásilkové služby www.ulozenka.cz.

Pro připojení k API je nutné vyplnit nastavení. Nastavení k dopravám se nachází v sekci Nastavení > Dopravy > výběr požadované dopravy, zde v sekci "Doprava má speciální možnosti" zvolte Uloženka nové API. Následně se umožní vyplnit nastavení pro připojení k API a poté vybrat pobočky, které mají být k této dopravě přiřazeny. Pobočky je možné přiřadit k více dopravám, aby mohla být nastavena různá cena např. dle státu nebo využívané služby.

ID systému a API klíč zjistíte po přihlášení do zákaznické sekce Uloženky. Podatelna je pobočka, ze které budete balíky přes Uloženku odesílat.

Nové API Uloženky umožňuje odesílání zásilek také přes další přepravní služby. Při výběru nebo změně přepravce a služby přepravce je třeba dbát na správně zvolené parametry. Některé služby nemusí být v některých státech dostupné. Pokud při odesílání zásilky do Uloženky vznikne chyba v odeslaných datech, je vypsána společně s číslem objednávky. U každé přepravní služby mohou být kontrolovány různá data na jejich platnost, např. existují PSČ, správnost vyplnění telefonního čísla, vyplnění jména a příjmení atd.

Při odesílání balíků na dobírku na Slovensko je nutné aby byla částka za dobírku uvedena v Eurech, při exportu neprobíhá žádný přepočet.

Pro snazší orientaci v objednávkách naleznete nahoře nad seznamem odkaz na permanentní filtr, který umožňuje upřesnit, které objednávky se mají v seznamu zobrazovat. Máte tak možnost určit, že se nemají zobrazovat objednávky s jiným způsobem dopravy nebo objednávky, které jsou již vyřízené. 

Po nastavení permanentního filtru stisknete tlačítko ULOŽIT FILTR. Toto nastavení zůstává uloženo v databázi a není nutné je tedy nastavovat při každém exportu. Následně vyberete objednávky, které chcete exportovat do systému Ulozenka. Pokud chcete u některé objednávky upravit údaje, stačí kliknout na odkaz ZOBRAZIT DETAILY ZÁSILKY u konkrétní objednávky a údaje upravit. Zároveň je možné přidat zásilku do exportu i ručně přes odkaz PŘIDAT ZÁSILKU RUČNĚ.

Jakmile budete mít vybrané požadované objednávky klikněte v pravém menu na tlačítko Exportovat do API Uloženka.

Technickou podporu k systému Uloženka je nutné žádat přímo na portálu www.ulozenka.cz

 

<< Zpět