Státy a jiné sazby DPH

Systém (od v4.603) umožňuje nastavit produktům jiné sazby DPH v závislosti od doručovacího státu. Pro nastaveni jiných sazeb je potřebné mít aktivovaný modul státu.

Nastavení

Globální nastavení sazby DPH najdeme v detailu daného státu, kde si nejprve nastavíme, či se jedná o domácí stát nebo ne.

Pokud se jedná o domácí stát, tak systém bude používat výchozí sazbu DPH nastavenou v detailu produktu > záložka "Cena".

Pokud se nejedná o domácí stát, tak  se nám zobrazí možnost nastavit východzí sazbu DPH. Nastavená sazba se bude aplikovat na nové produkty, které v budoucnosti budeme přidávat do eshopu. Pokud chceme, aby se změna sazby projevila i na už existující produkty, je potřebné kliknout na tlačítko "nastavit všem produktům". Potom se změna zapíše všem produktům v eshopu.

 

Nastavení pro jednotlivé produkty najdeme v detailu produktu > záložka "Nastavení státu", kde vybereme příslušnou sazbu DPH pro tento produkt.

Rozhraní pro zákazníka

Změna sazby DPH se projeví v 3. kroku objednávky (v rekapitulaci), až má systém dostatek informací o tom, kam bude objednávku doručovat.

Prodej s 0% sazbou DPH

Systém umožňuje prodej i s 0% sazbou DPH. Na to, aby byl prodej umožněný, je potřebné splnit několik podmínek.

  1. Modul států je aktivovaný
  2. Doručovací stát má povolenou 0% sazbu DPH ( nastavení > státy )
  3. Zákazník je zaregistrovaný a přihlášený
  4. Zákazník má povolenou 0% sazbu DPH ( Uživatelé > detail zákazníka)
  5. Zákazník má vyplněné DIČ / IČ DPH (SK)


Pokud jsou všechny podmínky splněné, tak systém po zvolení doručovací adresy zkontroluje zákazníka v systému VIES a pokud se zákazníka podařilo úspěšně ověřit zobrazí mu rekapitulaci objednávky s 0% sazbou DPH. Při dokončení objednávky systém znovu ověří, či se nachází v systému VIES.

Jednotlivé logy ověřování je možné zobrazit si v administraci eshopu > objednávky > detail dané objednávky > fakturační údaje > ikona "knížky".

<< Zpět