Stavy objednávek

V této položce menu je možné nastavit stavy, ve kterých se mohou nacházet objednávky, a které slouží pro lepší přehlednost v přijatých objednávkách. V základu máte nastavené tyto stavy objednávek:

- nová (tento stav obdrží každá nová objednávka ihned po potvrzení)
- čeká na schválení ceny dopravy (tento stav je důležitý, pokud u některých položek máte nastavenou atypickou cenu za dopravu
- dokončená
- stornována
- připravena k odběru
- nedokončená (tento stav obdrží objednávky, u které zákazník vyplnil údaje o svojí osobě, ale nedošlo k jejímu potvrzení v posledním kroku objednávky) 

Tyto základní stavy objednávek nedoporučujeme měnit, ale pokud některý název nebo barva bude pro Vás vystižnější je možné vše editovat tlačítkem DETAIL. Ke každému stavu objednávky je také možné nastavit, zda bude zákazníkovi odeslán potvrzovací e-mail nebo SMS zpráva. Text e-mailu a SMS je možné nastavit u každého jednotlivého stavu opět tlačítkem DETAIL

SMS zprávy je možné využít pouze, pokud máte dostatečný kredit na odesílání SMS zpráv. Dobití kreditu je možné provést přes levé menu na hlavní stránce administrace e-shopu (kliknutím na logo e-commerce). Více informací o službách SMS serveru WebCzech Vám rádi sdělíme na naší zákaznické lince +420607808070.

TIP: Pokud vytvoříte nový stav a chcete, aby se nový stav započítaval i do statistik, je potřebné přejít do nastavení statistik a nový stav obj. zaškrtnout.

<< Zpět