Vzhledy e-shopu

Na úvodní stránce sekce Grafika můžete vidět přehled všech grafických šablon, které jsou ve vašem e-shopu k dispozici. Napravo od obrázku šablony můžete vidět jejich základní popis, ve kterém se dozvíte, zda se jedná o námi vydanou oficiální šablonu, zda se jedná o základní, responzivní, aktualizovanou šablonu apod.

Popis šablon - vysvětlení pojmů

Oficiální šablona - informace, zda jsme tuto šablonu vydali my, nebo zda byla tvořena na zakázku nebo ji vytvořil např. některý z ext. grafiků

Základní šablona - některé námi vytvářené šablony patří mezi základní, jiné z těchto základních šablon "vycházejí".

Responzivita - informace o tom, zda je daná šablona responzivní (zda se přizpůsobuje rozlišení zobrazovacího zařízení)

Aktualizace - informace o tom, zda do grafické šablony aplikujeme aktualizace (jedná se o aktualizace dané šablony nikoli e-shopu jako celku)

Kklikatelná editace šablony - informace o tom, zda je možné jednoduše "naklikat" základní úpravy šablony (fonty, barvy apod.)

Dokumenty - zde se dozvíte o grafických šablonách více informací

 

Varianty grafických šablon

Každá grafická šablona může obsahovat více barevných variant - toto platí zejména u starších grafických šablon. Seznam variant grafické šablony se nachází pod hlavním obrázkem dané šablony.

 

Aktivace grafické šablony

Při aktivaci grafické šablony musíte vždy aktivovat jednu z jejích barevných variant (i pokud existuje pouze jedna varianta). Grafickou šablonu aktivujete přejetím přes obrázek varianty grafické šablony a kliknutím na zelené tlačítko.

 

Náhled grafické šablony - před aktivací

Pokud se chcete pouze podívat, jak by s danou grafickou šablonou váš e-shop vypadal, můžete aktivovat Náhled šablony. Tento aktivujete tak, že přejedete přes obrázek varianty grafické šablony a kliknete na tlačítko s okem. Pokud si následně zobrazíte váš e-shop (rozhraní pro zákazníka), zobrazí se vám v dané šabloně. E-shop se takto zobrazuje pouze vám, ostatní uživatelé vidí šablonu, která je v e-shopu aktivní. Náhled můžete deaktivovat tlačítkem "Zrušit náhled", který se bude zobrazovat nahoře nad všemi grafickými šablonami.

 

Možnosti úprav grafické šablony

Možnosti úprav jsou popsány v sekci, která je pro tyto účely vytvořena: Často kladené dotazy -> Jak změnit grafiku e-shopu?

 

Možnosti duplikace šablony / varianty šablony

V e-shopu můžete využít jak duplikaci barevné varianty, tak duplikaci celé šablony. Tuto možnost využijete, pokud budete chtít provádět manuální zásahy do zdrojových kódů a budete chtít, aby se na barevnou variantu / šablonu neaplikovaly automatické aktualizace.

<< Zpět