XML feed

XML feedy jsou datové soubory, které obsahují podrobné informace o nabízených produktech. Prostřednictvím těchto souborů lze exportovat produkty (včetně ceny, popisu, dostupnosti a dalších informací) na vyhledávače zboží jako jsou např. zbozi.cz, www.heureka.cz, Google nákupy a další. Každý z těchto katalogů zboží má na podobu XML feedu odlišné požadavky a pro nejdůležitější katalogy jsme tedy vytvořili specializované generátory XML feedů. Adresy XML feedu se nachází vedle názvu daného XML feedu (viz obr. níže). 

Univerzální xml feed je k dispozici především z historických důvodů a obsahuje minimum informací o zboží. Pokud chcete zboží nabízet v některém z katalogů zboží, pro který v e-shopu není speciálně vytvořen XML feed, doporučujeme použít tento univerzální. Často ale méně známé vyhledávače zboží akceptují XML feedy nejpoužívanějších katalogů jako jsou zbozi.cz, heureka.cz. 

 

ZMĚNIT HASH

Adresa XML feedu je na všech e-shopech, které využívají naše řešení stejná (myšleno adresa za názvem domény) a tak má k Vašem XML feedu teoreticky přístup kdokoli, kdo ji zná. Pokud byste takto nechtěli dávat své informace k dispozici konkurenci, nastavte si do adresy náhodný řetězec stisknutím tlačítka "Změnit hash". Po této změně přestane původní adresa fungovat a bude již fungovat pouze adresa s "hashem". Pokud jste tuto změnu provedli, je potřeba vyhledávače zboží, které používaly předchozí adresu, informovat o této změně a nastavit v nich tuto novou adresu.

AKTUALIZOVAT

Standardně se feed aktualizuje automaticky 2x denně. Prováděné úpravy na e-shopu (např. změna cen) se tedy mohou do XML feedu vygenerovat v nejhorším případě až za 12 hodin. Tlačítko "Aktualizovat" lze využít v případě potřeby rychlého vygenerování aktuálního stavu produktů.

GENEROVÁNÍ

U těch feedů, kde je k dispozici tlačítko "Generování", můžete sami nastavit interval, po kterém se bude XML feed aktualizovat.

Další členění tohoto tématu:

<< Zpět