Import XML souboru z Heuréky

Pokud chceme do e-shopu importovat zboží z XML feedu pro Heureku, v importeru nejdříve nahrajeme požadovaný soubor.

 

 

Po vložení XML souboru se nám zobrazí následující možnosti:

 

 

V tomto kroku klikneme na tlačítko "NAČÍST ŠABLONU IMPORTU PRO HEURÉKU".

 

Přiřazení elementů XML dokumentu, položkám e-shopu

Při importu je důležitý výběr porovnávacího údaje. Jedná se o informaci, která je pro každý produkt unikátní (prostř. tohoto údaje je možné produkt jednoznačně určit). Na základě tohoto údaje se určuje, zda se produkt již nachází v e-shopu a má se pouze aktualizovat, nebo se v e-shopu nenachází a má se provést jeho vložení.

Elementy XML dokumentu jsou většinou pojmenovány anglicky a jde z nich překladem odvodit, jaké hodnoty obsahují (např. PRODUCT_NAME - název produktu, DESCRIPTION - popis, IMGURL - adresu obrázku apod.). Pokud si nejste jistí, co konkrétní položka znamená, mohla by vám pomoci specifikace od Heuréky, kterou najdete na adrese https://sluzby.heureka.cz/napoveda/xml-feed/ .

Pozn.: Marži je možné importovat pouze současně s nákupní cenou. Jedná se o číselnou hodnotu, která bude použita pro všechny produkty. Prostř. této marže bude v e-shopu dopočítána z nákupní ceny cena prodejní.

Více informací o jednotlivých elementech se dozvíte po kliknutí na kontextovou nápovědu (znak otazníku) u jednotlivých produktů.

 

 

Varianty

Import umožňuje importovat produkty a jejich varianty. Pro zpracování variant, je potrebné mít definovanou hodnotu pro "Parametry" a hodnotu pro "Identifikace variant". Systém následně projde jednotlivé varianty produktu za pomoci parametrů a určí, zda se jedná o variantu produktu nebo o atribut.

 

Přechod z jiného e-shopového řešení

Pokud přechází z jiného e-shopového řešení, při přechodu vzniká problém s URL adresami, protože každý systém jinak URL adresy produktů. V importu se proto nachází nastavení "Url adresa", systém analyzuje URL adresu a buď URL adresu nastaví přímo produktu nebo nastaví přesměrování, aby byly URL adresy z vašeho starého řešení dostupné i v novém systému.

 

Šablony a nastavení importu

 

 

Jakmile budete mít import nastaven, můžete jej uložit jako šablonu. Při příštím importu můžete tuto šablonu načíst a nemusíte parametry importu nastavovat znovu.

 

V nastavení importu máte možnost zvoolit akci, kterou chcete s importovaným souborem provést:

Pouze nové: naimportují se všechny produkty, které se nenachází v e-shopu (dle porovnávacího údaje), do skryté složky s názvem „importované zboží“.

Pouze aktualizovat: zaktualizují se všechny položky v eshopu, u kterých bude nalezena shoda dle porovnávacího údaje.

Přidat nové a aktualizovat: kombinace dvou výše uvedených možností

 

Zahájení importu

Import spustíte tlačítkem „Spustit import“, na monitoru uvidíte průběh importu. V žádném případě nezavírejte okno prohlížeče, dokud není import dokončen (jinak jej zastavíte).

<< Zpět