Import z Money S3 a Stormware Pohoda

Pokud importujete zásoby z ek. systému MoneyS3 nebo z Pohody, můžete si vybrat, která informace bude či nebude použita při importu. Při importu je důležitý výběr porovnávacího údaje. Jedná se o informaci, která je pro každý produkt unikátní (prostř. tohoto údaje je možné produkt jednoznačně určit). Na základě tohoto údaje se určuje, zda se produkt již nachází v e-shopu a má se pouze aktualizovat, nebo se v e-shopu nenachází a má se provést jeho vložení.

 

Jak vytvořit importní soubor z Pohody

V Pohodě si označíme zásoby, pravým tlačítkem na myši vybereme možnost Export do XML. Následně zvolíme název souboru, typ souboru nastavíme jako "Standardní export XML POHODA" a vyexportovaný soubor následně vložíme do importné aplikace.

 

Nastavení importu

V nastavení importu máte možnost zvoolit akci, kterou chcete s importovaným souborem provést:

Pouze nové: naimportují se všechny produkty, které se nenachází v e-shopu (dle porovnávacího údaje), do skryté složky s názvem „importované zboží“.

Pouze aktualizovat: zaktualizují se všechny položky v eshopu, u kterých bude nalezena shoda dle porovnávacího údaje.

Přidat nové a aktualizovat: kombinace dvou výše uvedených možností

 

Šablony

Jakmile budete mít import nastaven, můžete jej uložit jako šablonu. Při příštím importu můžete tuto šablonu načíst a nemusíte parametry importu nastavovat znovu.

 

Zahájení importu

Import spustíte tlačítkem „Spustit import“, na monitoru uvidíte průběh importu. V žádném případě nezavírejte okno prohlížeče, dokud není import dokončen (jinak jej zastavíte).

 

 

Pozn.: Marži je možné importovat pouze současně s nákupní cenou. Jedná se o číselnou hodnotu, která bude použita pro všechny produkty. Prostř. této marže bude v e-shopu dopočítána z nákupní ceny cena prodejní.

<< Zpět