Jak využít na maximum www.zbozi.cz?

www.zbozi.cz je v současné době nejpoužívanější a logicky i nejnavštěvovanější vyhledávač v České republice. Tento vyhledávač je tedy z pohledu marketingu jeden z nejdůležitějších a pokud to myslíte s elektronickým obchodováním vážně, pak by zde Váš e-shop neměl chybět. 

Registrace

Pokud jste se rozhodli dát sortiment Vašeho e-shopu do vyhledávače www.zbozi.cz, je nutné provést registraci
Přečtěte si návod jak zaregistrovat Váš e-shop do tohoto vyhledávače. 

Váš sortiment je do vyhledávače importován pomocí tzv. xml feedu. Je to datový soubor, který e-shop E-commerce PRO 4.0 automaticky generuje
a portál www.zbozi.cz si ho sám stahuje a importuje. Cestu k tomuto souboru musíte zadat při editaci Vašeho profilu na zbozi.cz.

Pro import XML feedu použijte adresu Vašeho XML feedu pro www.zbozi.cz Tuto adresu naleznete v administraci sekce marketing - XML feedy.

Kredit 

Od 1.3. 2013 www.zbozi.cz změnilo podmínky umístění e-shopu na tomto vyhledávači a všechny zobrazované výsledky hledání jsou již pouze placené. Aby tedy mohly být Vaše produkty zařazeny na portál www.zbozi.cz, je nutné předem uhradit dostatečný kredit, ze kterého budou hrazeny poplatky za proklik případných zákazníků do Vašeho e-shopu.  Kredity se hradí do tzv. "peněženky seznam.cz".

Minimální poplatek za jednotlivé prokliky zákazníka na Váš e-shop je stanoven na 0,5Kč. Tato cenu může být ale i vyšší. 
Přečtěte si návod jak uhradit kredity na Váš účet ve zbozi.cz

Celý princip fungování vyhledávače je tedy postaven na zobrazení nabízených produktů, na které klikne zákazník a dostane se tak do Vašeho e-shopu. Za tento tzv. proklik si portál www.zbozi.cz strhne poplatek z Vámi uhrazeného kreditu. 

Pro více informací ohledně registrace Vašeho e-shopu a úhradu kreditů se prosím obracejte přímo na technickou podporu www.zbozi.cz na e-mailové adrese zbozi@firma.seznam.cz.

Aukční prokliky

Jak už bylo řečeno, kýžené akci, kdy si zákazník vybere Váš produkt a dostane se tak na Váš e-shop, se říká PROKLIK. Řečeno také bylo, že jednotlivý proklik stojí minimálně 0,5Kč. Cenu za proklik ale můžete editovat-zvyšovat. Oznamujete tím portálu www.zbozi.cz, že budete za proklik platit vyšší částku. Na základě vyšší ceny za proklik získáte možnost, posunout se v nabídce produktů ve vyhledávačí výše a tím být potenciálním zákazníkům více na očích.

Formou AUKCE tak portál www.zbozi.cz vyhodnocuje a upřednostňuje produkty ve výsledcích vyhledávání. Jedná se tedy o tzv. Aukční prokliky
Přečtěte si podrobné vysvětlení problematiky aukčních prokliků.

Výši prokliků můžete u jednotlivých položek nastavit přes administraci www.zbozi.cz nebo přímo v administraci e-shopu.

 

<< Zpět