Specializované nástroje pro www.zbozi.cz v rámci systému WebCzech

Od počátku jsou v systému WebCzech E-commerce PRO k dispozici nadstandardní nástroje pro editaci odesílaných informací na server www.zbozi.cz, které zvyšují u sledovaných e-shopů obrat až několikanásobně. Všechny možnosti editace naleznete v editaci produktu, v záložce "katalogy zboží"

Volba "Generovat produkt"

Díky této volbě máte možnost přímo určit, který produkt budete ve vyhledávači nabízet. Důvodů "proč ne" může být samozřejmě víc.

Bazarový produkt

Pokud označíte možnost bazarový produkt, bude produkt do vyhledávače exportován s příznakem "bazar". Produkt je pak ve výpisu produktů viditelně označen jako použitý.

Zařazení / párování produktů 

Server www.zbozi.cz umožňuje zobrazení položek e-shopu dvěmi způsoby. Zobrazení skupin produktů a výpis nespárovaných produktů. Zařazené nabídky se zobrazují ve skupinách, kdy je pod názvem produktu uvedeno, v kolika obchodech můžete daný produtk zakoupit a také cena OD - DO. Nezařazené nabídky zobrazují přímo konkrétní obchod a jeho cenu.

Zařazení produktů do skupin řídí automaticky portál www.zbozi.cz. Tzn., že nemůžete přímo zadat, který produkt chcete spárovat a zařadit, a který ne. Při editaci produktu pro export do xml feedu ve Vašem e-shopu můžete ale přímo ovlivnit, aby portál www.zbozi.cz produkt zařadil a také do jaké skupiny.

Algoritmus pro zařazení se řídí jmennou shodou názvu produktu a cenou produktu. Zjednodušeně tedy "podobný název" a "podobná cena" nabízeného produktu. Není možné např. spárovat Váš produkt do skupiny, pokud je prodáván výrazně levněji, než je průměr ceny v dané skupině. Nebo pokud se název produktu výrazně liší. K tomuto účelu jsou k dispozici editovatelná pole PRODUCTNAME a CENA vč. DPH. Pomocí těchto polí můžete ovlivnit zda a s jakým produktem bude ten Váš spárován.

Dále je k dispozici možnost exportu tagu PRODUCT_NAME_EXT a EXTRA_MESSAGE. U každého produktu máte také možnost nastavit Maximální cenu za proklik (MAX_CPC) a také max. cenu za proklik ve výsledcích vyhledávání, což je informace, kolik jste ochotni maximálně zaplatit za aukční proklik.

Pokud Vás tato problematika zajímá detailněji, můžete si prostudovat podrobnou specifikaci jednotlivých polí feedu

Klony produktu

Zbozi.cz velice často vytvoří více skupin, i když tyto skupiny nabízejí v podstatě totožný produkt. Proto WebCzech E-commerce PRO disponuje funkcí "Klony produtků". Můžete tak Váš produkt do xml feedu neomezeně naklonovat. Každému klonu můžete dát vlastní název a cenu, čímž zajistíte, aby se Váš produkt přiřadil pokud možno ke všem skupinám, které byly na www.zbozi.cz k danému produktu vytvořeny. Ve Vašem e-shopu je tak produkt jen jednou, ale na zbozi.cz můžete být vícekrát (neomezeně). Všechny klony na zbozi.cz pak odkazují do Vašeho e-shopu na jeden produkt. 

Příklad: Máte jeden produkt, který je např. čepice a prodáváte ji za 280Kč. Když však zadáte na www.zbozi.cz vyhledat čepice dostanete desítky různých možností. Nyní tedy přichází ke slovu funkce klony, kdy si vyberete výsledky, které jsou Vašemu produktu nejbližší a názvy těchto produktů zadáte jako klony k produktu Vašemu. Váš produkt tak bude několikanásobně exportován na www.zbozi.cz pokaždé pod jiným názvem a jinou cenou.

Nastavení tagu < CATEGORYTEXT > podle specifikace Zboží.cz

Nastavení tagu CATEGORYTEXT je možné dvěma způsoby:

a) Nastavení tagu pro celou kategorii

V administraci eshopu / kategorie a produkty/ levé menu, vybereme kategorii, kterou chceme upravit.

Následně přejdeme do editace pro katalogy zboží, kde vybereme kategorii, která sa nachází na zboží.cz

Po nastavení změny uložíme tlačítkem "uložit"

Tímto nastavením docílíme, že u produktu nemusíme nastavovat CATEGORYTEXT manuálně, ale tag  se převezme z kategorie, kterou má produkt nastavenou jako hlavní.

Upozornění: Aby generování tagu fungovalo správně, je potřebné, aby hodnota měla produkt nastavený typ CATEGORYTEXT  "zadat ručně". To je možné nastavit hromadně v sekci Kategorie a produkty / hromadné nastavení.

b) Nastavení tagu pro konkrétní produkt

V administraci eshopu / kategorie a produkty, najdeme produkt, který chceme upravit. Následně přejdeme do detailu tohto produktu, vybereme záložku “katalogy zboží” a klikneme na tlačítko "vyberte..."

 

Po nastavení požadované kategorie na zboží.cz klikneme na tlačítko “uložit”.

<< Zpět