Zásady zpracování osobních údajů

Jedná se o klíčový dokument, který plní informační povinnost dle GDPR. K vytvoření tohoto dokumentu využijeme funkcí statických stránek. Nejprve je třeba vytvořit daný dokument Zásad zpracování osobních údajů. 

Tento umístíte jako samostatnou statickou stránku. Doporučujeme odkaz na tuto statickou stránku zveřejnit například v patičce nebo hlavičce tak, aby byl dostupný z jakékoliv stránky e-shopu. 

Dle GDPR máte povinnost seznámit uživatele s těmito Zásadami, kdykoliv Vám předává nějaké osobní údaje. Je tedy dobré umístit odkaz na tuto stránku i do procesu objednávky.

K tomuto využijeme další statickou stránku, kam umístíme pouze text, který se následně v procesu objednávky zobrazí. Tedy například něco takového:

Vašeho soukromí si vážíme a je pro nás důležité. Seznamte se prosím s našimi Zásadami zpracování osobních údajů.

Nyní provedeme provázání textu z této věty s daným dokumentem:

1) Na editaci statické stránky, která obsahuje text zásad klikneme dole na "Nastavení SEO hodnot". Zde je uvedena URL stránky. Tuto si CTRL+C zkopírujeme.

2) Následně na editaci statické stránky, která obsahuje pouze větu o soukromí si označíme myší celý text "Zásadami zpracování osobních údajů" a klikneme na ikonu "Vložit nebo změnit odkaz" Do položky URL zkopírujeme CTRL+V odkaz na statickou stránku s kompletním textem.

3) Nyní nastavíme, kde všude se má věta o osobních údajích zobrazovat. V editaci statické stránky s větou klineme na "Další nastavení" a zde máme volbu "Zobrazit". Zde zatrháme umístění, kde se má daná věta zobrazovat. 

Nastavení dané statické stránky může vypadat třeba následovně:

V tomto případě se budě věta o ochraně osobních údajů s odkazem na stránku obsahující detailní informace zobrazovat v košíku a 1 a 4. kroku objednávky. V objednávce to vypadá následovně: 

<< Zpět